SiTIME SIT3821AC-1D-25EH
SIT3821AC-1D-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-25EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-25EH.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-25EH
QUANTITY
SIT3821AC-1D-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-25EH
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-25EH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-25EH Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-25EH
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONV DC-DC 24V IN 3.3V OUT 50W datasheet.pdf
IC TRANSVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 12V 100MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LP 8USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 45A 8DFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 18GHZ datasheet.pdf