SiTIME SIT3821AC-1D-25EH
SIT3821AC-1D-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-25EH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-25EH.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-25EH
QUANTITY
SIT3821AC-1D-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-25EH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-25EH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-25EH Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-25EH
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
SHEET ALUM FOIL 12.7MM SQ 250/PK datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1-1/2" 8A CRS datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS PIN datasheet.pdf