SiTIME SIT3821AC-1D-25NE
SIT3821AC-1D-25NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-25NE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-25NE.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-25NE
QUANTITY
SIT3821AC-1D-25NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-25NE
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-25NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-25NE
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-25NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-25NE Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-25NE
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 23POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OVP OCP HV 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 39 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC MAGN FIELD SENSOR DBL DIE datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9 OHM datasheet.pdf