SiTIME SIT3821AC-2B-25NG
SIT3821AC-2B-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2B-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-2B-25NG.pdf
Availability of SIT3821AC-2B-25NG
QUANTITY
SIT3821AC-2B-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2B-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2B-25NG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2B-25NG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2B-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2B-25NG Details Description
Related parts for SIT3821AC-2B-25NG
BACKSHELL DB9 BLACK PLAST 40DEG datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC POT DGTL 1TIME PROGR 8-TDFN datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf