SiTIME SIT3821AC-2C-25NZ
SIT3821AC-2C-25NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2C-25NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-2C-25NZ.pdf
Availability of SIT3821AC-2C-25NZ
QUANTITY
SIT3821AC-2C-25NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2C-25NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2C-25NZ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2C-25NZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2C-25NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2C-25NZ Details Description
Related parts for SIT3821AC-2C-25NZ
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 8POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64TQFP datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT BKHAUL 24DBI 2.5-2.7GHZ 30" datasheet.pdf
TVS DIODE 138VWM 244VC DO215AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RUGGED D DUST COVER - 9 POSN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf