SiTIME SIT3821AC-2C-33NB
SIT3821AC-2C-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2C-33NB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-2C-33NB.pdf
Availability of SIT3821AC-2C-33NB
QUANTITY
SIT3821AC-2C-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2C-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2C-33NB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2C-33NB
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2C-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2C-33NB Details Description
Related parts for SIT3821AC-2C-33NB
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 5.08 6POS KEY-XX datasheet.pdf
IC DATA SELECT/MUX QUAD 16-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf