SiTIME SIT3821AC-2D-25NG
SIT3821AC-2D-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2D-25NG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-2D-25NG.pdf
Availability of SIT3821AC-2D-25NG
QUANTITY
SIT3821AC-2D-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2D-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2D-25NG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2D-25NG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2D-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2D-25NG Details Description
Related parts for SIT3821AC-2D-25NG
SIDAC 205-230V 1A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.05A SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
LGH-3 LEAD ELECT MLD END datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf