SiTIME SIT3821AI-1B-25NM
SIT3821AI-1B-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1B-25NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AI-1B-25NM.pdf
Availability of SIT3821AI-1B-25NM
QUANTITY
SIT3821AI-1B-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1B-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1B-25NM
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1B-25NM
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1B-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1B-25NM Details Description
Related parts for SIT3821AI-1B-25NM
SENSOR CURRENT HALL 15A AC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 NONE HI-FORCE datasheet.pdf
RJI CBL AWG 22/7 IP20 1.5M datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 9CK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf