SiTIME SIT3821AI-1C-33NY
SIT3821AI-1C-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1C-33NY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-1C-33NY.pdf
Availability of SIT3821AI-1C-33NY
QUANTITY
SIT3821AI-1C-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1C-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1C-33NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1C-33NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1C-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1C-33NY Details Description
Related parts for SIT3821AI-1C-33NY
CONN HEADER VERT .100 24POS 15AU datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO-226 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS232 460KBPS 16-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
ETHERNET TO 802.11 WLAN BRIDGE datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf