SiTIME SIT3821AI-1D-33EY
SIT3821AI-1D-33EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1D-33EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-1D-33EY.pdf
Availability of SIT3821AI-1D-33EY
QUANTITY
SIT3821AI-1D-33EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1D-33EY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1D-33EY
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1D-33EY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1D-33EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1D-33EY Details Description
Related parts for SIT3821AI-1D-33EY
CONN SOCKET 18-14AWG UMATE-N-LOK datasheet.pdf
SENSITIVE GATE SCR 0.8A 600V LOW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1BKN/75 AR CU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf