SiTIME SIT3821AI-2D-33NG
SIT3821AI-2D-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NG.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NG
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NG Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NG
CABLE BNC MALE RG-58C/U 36" datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf