SiTIME SIT3821AI-2D-33NY
SIT3821AI-2D-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NY.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NY
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NY Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NY
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.3V 0.5A SYNC 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO214AC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 665MA 470 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 140POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf