SiTIME SIT3822AC-1B-25EX
SIT3822AC-1B-25EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-25EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-25EX.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-25EX
QUANTITY
SIT3822AC-1B-25EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-25EX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-25EX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-25EX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-25EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-25EX Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-25EX
IGBT 600V 16A 44W TO220FP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 2.5A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf