SiTIME SIT3822AC-1B-33NG
SIT3822AC-1B-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-33NG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-33NG.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-33NG
QUANTITY
SIT3822AC-1B-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-33NG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-33NG
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-33NG Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-33NG
RES SMD 6.65M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLANGE MOLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 64BIT 304BGA datasheet.pdf
RES 348K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX SONET/SDH 8BIT 100QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 51V 14A 700W datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES 820 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf