SiTIME SIT3822AC-1C-25EM
SIT3822AC-1C-25EM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-25EM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-25EM.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-25EM
QUANTITY
SIT3822AC-1C-25EM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-25EM
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-25EM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-25EM
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-25EM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-25EM Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-25EM
IC 12-BIT HS SAMPLING A/D 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 190.46 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf