SiTIME SIT3822AC-1C-25EM
SIT3822AC-1C-25EM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-25EM
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-25EM.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-25EM
QUANTITY
SIT3822AC-1C-25EM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-25EM
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-25EM
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-25EM
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-25EM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-25EM Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-25EM
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SCR FAST SW 200V 200A TO200AB datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 2POS W/SKTS datasheet.pdf