SiTIME SIT3822AC-1C-25NB
SIT3822AC-1C-25NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-25NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-25NB.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-25NB
QUANTITY
SIT3822AC-1C-25NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-25NB
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-25NB
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-25NB
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-25NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-25NB Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-25NB
FIXED IND 2.2NH 420MA 260 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
KIT EVAL FOR STM32 JAVA datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf