SiTIME SIT3822AC-1C-33EB
SIT3822AC-1C-33EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-33EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-33EB.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-33EB
QUANTITY
SIT3822AC-1C-33EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-33EB
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-33EB
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-33EB
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-33EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-33EB Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-33EB
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC VOLT INVERT SW CAP SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1MM DL AU T/H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RECTANGULAR CLIP W/EDGE CLIP datasheet.pdf
BOX ALUM RED 4.72"L X 2.13"W datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 10 MHZ 9PF SMD datasheet.pdf