SiTIME SIT3822AC-1C-33EE
SIT3822AC-1C-33EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-33EE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-33EE.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-33EE
QUANTITY
SIT3822AC-1C-33EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-33EE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-33EE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-33EE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-33EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-33EE Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-33EE
MOSFET N-CH 600V 0.9A TO-220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
IBC MODULE 9.6VDC 48A 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf