SiTIME SIT3822AC-1C-33NE
SIT3822AC-1C-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-33NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-33NE.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-33NE
QUANTITY
SIT3822AC-1C-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-33NE
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-33NE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-33NE Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-33NE
RES CHAS MNT 25K OHM 1% 25W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS DIFF 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 2.5V 20% 2924 datasheet.pdf
MOSFET POWER 40V 12A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RGB FIBER OPTIC TYPE PNP OUTPUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf