SiTIME SIT3822AC-1C-33NM
SIT3822AC-1C-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-33NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-33NM.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-33NM
QUANTITY
SIT3822AC-1C-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-33NM
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-33NM
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-33NM Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-33NM
TAPE FOIL HI-TEMP LINERD 1"X60YD datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16TSSOP datasheet.pdf
MOD INLET/MED FILTER 10A PNL datasheet.pdf
SDL FERR DIE ASSY 8 POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 200W datasheet.pdf
RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS ROUND TRANSPARENT RED LAMP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA16 M20 datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V CH 0402 datasheet.pdf