SiTIME SIT3822AC-1D-25EH
SIT3822AC-1D-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1D-25EH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1D-25EH.pdf
Availability of SIT3822AC-1D-25EH
QUANTITY
SIT3822AC-1D-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1D-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1D-25EH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1D-25EH
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1D-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1D-25EH Details Description
Related parts for SIT3822AC-1D-25EH
CONN HEADER 6POS 2MM PCB TIN datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 4.06MM datasheet.pdf
RES 1.31K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf