SiTIME SIT3822AC-1D-25EH
SIT3822AC-1D-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1D-25EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1D-25EH.pdf
Availability of SIT3822AC-1D-25EH
QUANTITY
SIT3822AC-1D-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1D-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1D-25EH
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1D-25EH
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1D-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1D-25EH Details Description
Related parts for SIT3822AC-1D-25EH
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS GOLD .100 datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 10MM BROWN datasheet.pdf
CONN RECT END BELL CAP BLUE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf