SiTIME SIT3822AC-1D-25EZ
SIT3822AC-1D-25EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1D-25EZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1D-25EZ.pdf
Availability of SIT3822AC-1D-25EZ
QUANTITY
SIT3822AC-1D-25EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1D-25EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1D-25EZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1D-25EZ
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1D-25EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1D-25EZ Details Description
Related parts for SIT3822AC-1D-25EZ
TVS DIODE 47VWM DO5 datasheet.pdf
SOCKET STB 14 SAK 6N/10/16 SAKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
24VDC 1.3 AMP TT PS datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf