SiTIME SIT3822AC-2B-33EX
SIT3822AC-2B-33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2B-33EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-2B-33EX.pdf
Availability of SIT3822AC-2B-33EX
QUANTITY
SIT3822AC-2B-33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2B-33EX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2B-33EX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2B-33EX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2B-33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2B-33EX Details Description
Related parts for SIT3822AC-2B-33EX
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABELS THERMAL TRANSFER PRINTERS datasheet.pdf
RES .47 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
PWR PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
MOD INSERT 1PORT IVORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf