SiTIME SIT3822AC-2C-25EH
SIT3822AC-2C-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-25EH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-25EH.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-25EH
QUANTITY
SIT3822AC-2C-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-25EH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-25EH
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-25EH Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-25EH
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.5A TO92 datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 1-8 16SOIC datasheet.pdf
INLET IEC320W/FUSE C14 SNAP6.3MM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY 1DIGIT ORN CC 0.56" datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP START/STOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf