SiTIME SIT3822AC-2C-33NX
SIT3822AC-2C-33NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-33NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-33NX.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-33NX
QUANTITY
SIT3822AC-2C-33NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-33NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-33NX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-33NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-33NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-33NX Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-33NX
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
PHOTO INTERRUPTER 1.4MM IO4-14 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 77A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 21POS datasheet.pdf