SiTIME SIT3822AI-1B-33EY
SIT3822AI-1B-33EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1B-33EY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-1B-33EY.pdf
Availability of SIT3822AI-1B-33EY
QUANTITY
SIT3822AI-1B-33EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1B-33EY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1B-33EY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-1B-33EY
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-1B-33EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-1B-33EY Details Description
Related parts for SIT3822AI-1B-33EY
RES SMD 76.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MCU ARM 8BIT 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
IC PWR SW HI-SIDE 2CH DSO14-40 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN 16POS 1MM SMD datasheet.pdf
96S ARAX 4C 1.6MM 0.5KG AM datasheet.pdf