SiTIME SIT3822AI-1C-25NE
SIT3822AI-1C-25NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1C-25NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-1C-25NE.pdf
Availability of SIT3822AI-1C-25NE
QUANTITY
SIT3822AI-1C-25NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1C-25NE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1C-25NE
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-1C-25NE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-1C-25NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-1C-25NE Details Description
Related parts for SIT3822AI-1C-25NE
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf