SiTIME SIT3822AI-1D-33EY
SIT3822AI-1D-33EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1D-33EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-1D-33EY.pdf
Availability of SIT3822AI-1D-33EY
QUANTITY
SIT3822AI-1D-33EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1D-33EY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1D-33EY
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-1D-33EY
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-1D-33EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-1D-33EY Details Description
Related parts for SIT3822AI-1D-33EY
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 200MA 4.05 OHM datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.4A SYNC 10MLF datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf