SiTIME SIT3822AI-1D-33NM
SIT3822AI-1D-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1D-33NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-1D-33NM.pdf
Availability of SIT3822AI-1D-33NM
QUANTITY
SIT3822AI-1D-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1D-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1D-33NM
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-1D-33NM
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-1D-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-1D-33NM Details Description
Related parts for SIT3822AI-1D-33NM
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .480" datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf