SiTIME SIT3822AI-2B-25EB
SIT3822AI-2B-25EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-25EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-25EB.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-25EB
QUANTITY
SIT3822AI-2B-25EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-25EB
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-25EB
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-25EB
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-25EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-25EB Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-25EB
IC OPAMP JFET 8MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
40KV DC PEAK AC DC- 150 HZ datasheet.pdf
DRAWER 16.1X17.4X8.75" BE/GY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23 datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
IC HALL SENSOR PREC PROG 4SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf