SiTIME SIT3822AI-2B-33EX
SIT3822AI-2B-33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33EX.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33EX
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33EX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33EX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33EX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33EX Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33EX
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ANTENNA 868MHZ RA 1/4 WAVE RPSMA datasheet.pdf
PLUG L6-30 HI-AMP TURNEX 250V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 400V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 240V 0.134A SOT23-3 datasheet.pdf