SiTIME SIT3822AI-2B-33NB
SIT3822AI-2B-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33NB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33NB.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33NB
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33NB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33NB
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33NB Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33NB
CONV DC/DC OPEN FRM 12V OUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 120V 15A TO220AB datasheet.pdf
IC MONITOR PWR/CURR BIDIR 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
16" 10-PIN 2 MM TO DUAL USB datasheet.pdf