SiTIME SIT3822AI-2B-33NE
SIT3822AI-2B-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33NE.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33NE
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33NE
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33NE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33NE Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33NE
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO15 datasheet.pdf
MODULE SOCKET FOR ZM4101 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .051M 29POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
IC NVSRAM 512KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XFRMR PWR 25.2V 1.984A CHASSIS datasheet.pdf