SiTIME SIT3822AI-2C-25NM
SIT3822AI-2C-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2C-25NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-2C-25NM.pdf
Availability of SIT3822AI-2C-25NM
QUANTITY
SIT3822AI-2C-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2C-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2C-25NM
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2C-25NM
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2C-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2C-25NM Details Description
Related parts for SIT3822AI-2C-25NM
FUSE BOARD MNT 250MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 2POS PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
DA22 POWER ENTRY MOD W/FLTR 2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf