SiTIME SIT8008ACE3-25S
SIT8008ACE3-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACE3-25S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACE3-25S.pdf
Availability of SIT8008ACE3-25S
QUANTITY
SIT8008ACE3-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACE3-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACE3-25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACE3-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACE3-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACE3-25S Details Description
Related parts for SIT8008ACE3-25S
CONN CPC SER 2 RCPT 9POS SIZE 11 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
AC DRIVE,1/4HP,240V,0.2KW,3PH datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
SCR FAST SW 800V 200A TO200AB datasheet.pdf