SiTIME SIT8008ACF2-30S
SIT8008ACF2-30S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACF2-30S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008ACF2-30S.pdf
Availability of SIT8008ACF2-30S
QUANTITY
SIT8008ACF2-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACF2-30S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACF2-30S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACF2-30S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACF2-30S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACF2-30S Details Description
Related parts for SIT8008ACF2-30S
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 10SON datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 25NS 48SSOP datasheet.pdf
CONN BOOT RCPT FLG .250 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
POWER MOD IGBT3 FULL BRIDGE SP3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf