SiTIME SIT8008ACL3-28E
SIT8008ACL3-28E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACL3-28E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V
Datasheet Download
SIT8008ACL3-28E.pdf
Availability of SIT8008ACL3-28E
QUANTITY
SIT8008ACL3-28E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACL3-28E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACL3-28E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACL3-28E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACL3-28E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACL3-28E Details Description
Related parts for SIT8008ACL3-28E
OPTOISO 2.5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 256FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf