SiTIME SIT8008ACT8-25S
SIT8008ACT8-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACT8-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACT8-25S.pdf
Availability of SIT8008ACT8-25S
QUANTITY
SIT8008ACT8-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACT8-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACT8-25S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACT8-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACT8-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACT8-25S Details Description
Related parts for SIT8008ACT8-25S
THERMISTOR GLASS 1K OHM DO-35 datasheet.pdf
IC CURR MODE PWM CONTROLLR 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 2/10/10/50K 20-S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIREN 6-28VAC 2.9KHZ PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE RJ45 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf