SiTIME SIT8008ACU7-33S
SIT8008ACU7-33S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACU7-33S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008ACU7-33S.pdf
Availability of SIT8008ACU7-33S
QUANTITY
SIT8008ACU7-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACU7-33S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACU7-33S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACU7-33S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACU7-33S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACU7-33S Details Description
Related parts for SIT8008ACU7-33S
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 1CH 8MSOP datasheet.pdf
IC LVDS QUAD DIFF RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 8A TO-220FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 15A SO8FL datasheet.pdf