SiTIME SIT8008ACU8-30E
SIT8008ACU8-30E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACU8-30E
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008ACU8-30E.pdf
Availability of SIT8008ACU8-30E
QUANTITY
SIT8008ACU8-30E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACU8-30E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACU8-30E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACU8-30E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACU8-30E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACU8-30E Details Description
Related parts for SIT8008ACU8-30E
IC SDRAM 64MBIT 183MHZ 86TSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SC75 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2424-B datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 26A 56LFPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 250MA SOD123 datasheet.pdf