SiTIME SIT8008AI-21-33E-15.728640G
SIT8008AI-21-33E-15.728640G picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-21-33E-15.728640G
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.72864MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-21-33E-15.728640G.pdf
Availability of SIT8008AI-21-33E-15.728640G
QUANTITY
SIT8008AI-21-33E-15.728640G Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-21-33E-15.728640G
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-21-33E-15.728640G
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.72864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-21-33E-15.728640G
Related LinksSIT8008AI-21-, SIT8008AI-21-33E-15.728640G Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-21-33E-15.728640G Details Description
Related parts for SIT8008AI-21-33E-15.728640G
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 2A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
PAPER TONER TRANSFER, 500 SHEETS datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/08/180 1.5 BK datasheet.pdf
CONN HDR 41POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf