SiTIME SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
SIT8008AI-31-XXX-000.FP000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROGRAMMABLE 5032
Datasheet Download
SIT8008AI-31-XXX-000.FP000.pdf
Availability of SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
QUANTITY
SIT8008AI-31-XXX-000.FP000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable, Standby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Frequency Stability±20ppm, ±25ppm, ±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)3.8mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
Related LinksSIT8008AI-31-, SIT8008AI-31-XXX-000.FP000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-31-XXX-000.FP000 Details Description
Related parts for SIT8008AI-31-XXX-000.FP000
RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 9K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
1/2" X 2" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A S-MINI datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf