SiTIME SIT8008AI-72-33E-8.000000
SIT8008AI-72-33E-8.000000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-72-33E-8.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-72-33E-8.000000.pdf
Availability of SIT8008AI-72-33E-8.000000
QUANTITY
SIT8008AI-72-33E-8.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-72-33E-8.000000
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-72-33E-8.000000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-72-33E-8.000000
Related LinksSIT8008AI-72, SIT8008AI-72-33E-8.000000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-72-33E-8.000000 Details Description
Related parts for SIT8008AI-72-33E-8.000000
MOSFET N-CH 250V 7.9A TO220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 320UF 450V SCREW datasheet.pdf
BATTERY PK 9.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
SCR 25A 40MA 600V D2PAK datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT 16TSSOP datasheet.pdf
PROGBL CONV DC-DC 15A OUT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.55 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf