SiTIME SIT8008AIA7-25S
SIT8008AIA7-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIA7-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIA7-25S.pdf
Availability of SIT8008AIA7-25S
QUANTITY
SIT8008AIA7-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIA7-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIA7-25S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIA7-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIA7-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIA7-25S Details Description
Related parts for SIT8008AIA7-25S
PANEL TOP 19X10.5X0.5" BE/GY datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.05 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
KIT DEV VOE WITH MPC5604E datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf