SiTIME SIT8008AIF2-25S
SIT8008AIF2-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIF2-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIF2-25S.pdf
Availability of SIT8008AIF2-25S
QUANTITY
SIT8008AIF2-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIF2-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIF2-25S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIF2-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIF2-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIF2-25S Details Description
Related parts for SIT8008AIF2-25S
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 1/8" datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 84FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf