SiTIME SIT8008AIL1-18E
SIT8008AIL1-18E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIL1-18E
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT8008AIL1-18E.pdf
Availability of SIT8008AIL1-18E
QUANTITY
SIT8008AIL1-18E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIL1-18E
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIL1-18E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)3.8mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIL1-18E
Related LinksSIT8008, SIT8008AIL1-18E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIL1-18E Details Description
Related parts for SIT8008AIL1-18E
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPROTOCL 3.3V 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 20VQFN datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 14POS AWG28-26 datasheet.pdf
DRIVER SERVO 200V 400W datasheet.pdf
KEYBOARD 16 BUTTON datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 4.38"L X 2.95"W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C S 24" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V 20% X6S 0603 datasheet.pdf