SiTIME SIT8008AIR1-33S
SIT8008AIR1-33S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIR1-33S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008AIR1-33S.pdf
Availability of SIT8008AIR1-33S
QUANTITY
SIT8008AIR1-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIR1-33S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIR1-33S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIR1-33S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIR1-33S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIR1-33S Details Description
Related parts for SIT8008AIR1-33S
LED 1156 BASED WHITE 24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PANEL CUTOUT PUNCH DMS-20-P datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.02V 100MW VMN2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 162 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
9POS M WATER RES SC FRT MTG. datasheet.pdf