SiTIME SIT8008AIR7-25S
SIT8008AIR7-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIR7-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIR7-25S.pdf
Availability of SIT8008AIR7-25S
QUANTITY
SIT8008AIR7-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIR7-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIR7-25S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIR7-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIR7-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIR7-25S Details Description
Related parts for SIT8008AIR7-25S
CABLE 3COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC COMP QUAD PROGR THRES 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.185" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf